top of page

Všechno se hýbe a všechno se mění

Všechno se hýbe a všechno se mění. Jak v přírodě, tak v našem těle. Jen my lidi se hýbeme čím dál tím míň.

Informace se množí, technologie jdou dopředu a to co nás ovládá, se zmenšuje - mobily, počítače, tablety. Dostávají se nám stále víc pod kůži. Anketu, kdo má mobil u sebe - ANO, NE je blbost dělat, protože ho máme všichni, a když ho zapomeneme doma, tak máme pocit, že jsme oddělený od světa a cítíme se jako bez ruky. Ty krabičky – externí hlasy posloucháme a začínají nám říkat, co máme dělat, kdy co jíst a my přestáváme vnímat náš vnitřní hlas, tělo nám šeptá signály a my je nebereme vážně. Doháníme pohyb sportem jedenkrát či dvakrát týdně a myslíme si, že to stačí. Vozíme si naše pozadí anebo na něm celý den sedíme. Když se podíváte na lidi, co se hýbou, co chodí, co si nevozí zadky autem, co jsou víc v přírodě, vypadají zkrátka líp, mají víc energie, září a je jim fajn. Podívejte se kolem sebe. Už jen když vyjedete do horského městečka, tak ty staříci tam jsou daleko vitálnější, než jsou staříci ve velkoměstech. Když vyjedete do Rakouska, tak potkáte v sauně staříky a opět vypadají dobře, protože jim dobře je, umí se o sebe starat, hýbou se a umí žít. Co dělat? Zařadit pohyb do života. Posílám pár typů :-), dělejte, co je pro vás nejlepší, ale doporučuju se nějak hýbat, protože ten život se vám fakt změní a rozzáří. 1. Jezdím na skládačce (kdo neví, je to hodně starý kolo, stálo 400,- a mám ho zapůjčené na doživotí :-)) 2. Chodím běhat za každýho počasí 3. Otužuju se 4. Chodím po schodech a nejezdím výtahem 5. Vystupuju z tramvaje vždycky dřív, abych šla pěšky 6. Ráno cvičím pozdrav slunci a dělám si hezké ráno, vstávám o hodinu dřív a mám čas jen pro sebe 7. Jezdím co nejvíc do přírody a chodím s baťohem a kochám se to krásou ...ten seznam by byl ještě dlouhý a jeho hlavně o tom, že chodím, zkrátka bez pohybu si ten můj životě vůbec nedovedu představit.

Jasně, mohla bych všeho dělat víc a ještě to vyladit. Věřím, že kam dávám energii, to sílí a roste a že všechno se jednou propojí a spojí. Zkrátka bez pohybu kvalitního dlouhýho života ve zdraví není a nebude.

Ještě jedna inspirace z deníku z Jemenu od Tomáše Šebka, kterého inspiroval Petr Růžička - zařadit do života dřepy a kotrmelce. Kvůli tomu nemusíte nikam chodit, ani si platit členství. I přesto, že v Jemenu jsou všichni zvyklí dřepět na tureckým záchodě, tak stejně na Tomáše koukali, že se zbláznil, když jim na vizitě řekl, ať jdou všichni do dřepu :-). Díky za inspiraci, zařadím do seznamu! Hned zítra ráno si dřepnu, až si budu čistit zuby :=). Pohyb je prostě skvělej, POHYB JE ŽIVOT!

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Pryč

bottom of page