top of page

Rodina

Rodina je základ, říká se to, píše se to a já to tak cítím. Jsou to kořeny, které se jen tak vytrhnout nedají. Z rodiny jsme převzali všechno, i to, co jsme úplně nechtěli.

Pak přišel čas, kdy jsem toužila založit tu mojí a jinou. Takovou, jakou jsem chtěla vždycky mít a právě takovou, že tam nebude to, co se mi v té naší, do které jsem se narodila já, nelíbilo. Moje rodina, kterou jsme spolu-tvořili si žila vlastním životem a všichni v ní se měnili, snažili, jak to nejlíp uměli. JÁ jsem si vždycky a přála a vytvořila: rodinné rituály, které mi předtím tak chyběly. Nejvíc ten klid v nich, Vánoce v klidu, v povídání, v obdarovávání, i s tím pocitem, že není dokonale uklizeno a mně to vůbec nevadí. ON se mnou u toho byl, žil a souzněl.

Tvořili jsme si to do té chvíle, než se ztratilo to nejdůležitější a to byla láska, pravda a důvěra.

Pak jsem to zkoušela znovu, postavit si nový dům s tím, že ten jeden člen rodiny z toho předchozího domu bude vlastně součástí i té mé nové rodiny, protože je to táta mého dítěte a bude s náma vždycky propojený. Všichni jsme se sžívali s novými rodinami a já si přála vytvořit tu mojí vysněnou novou i s tou historií, kterou jsem si přinesla já a i můj nový partner. Není to jednoduchý, ale když je uzavřená minulost a ta láska s tou pravdou nezmizí, tak to vytvořit jde. No ale ono po čase, se to opět nepovedlo....a ten příběh ještě neskončil, protože život běží dál :-).....

Tím vším chci říct, že rodina je nejvíc. Když je rodina v pořádku, nic tě nerozhodí. Hledáme všechno venku, pracujeme od rána do večera, vyděláváme i vzděláváme se stále víc a víc, potřebujeme větší garáž, protože nám už jedno auto nestačí. Všechno si komplikujeme a toužíme po tom, co nemáme. Chceme vztahy na dálku a přitom nejsme schopni sami něco změnit, abychom spolu mohli být. Používáme silná slova, která ve finále ve skutečnosti nic neznamenají, sháníme informace, potřebujeme rady, jak na ten život, jak ho žít. V rodině najdeme všechno a přitom vytvořit jí a být spolu dlouho je tím největším uměním. Chodíme na workshopy, čteme knihy....ale BÝT Mužem a Ženou v tom pravém slova smyslu a vytvořit spolu rodinu je to největší dílo světa!

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Pryč

Z Proroka

Comments


bottom of page